Według statystyk z ostatnich lat, ale także zgodnie z naszym rzeczywistym doświadczeniem, wśród głównych zagranicznych nabywców nieruchomości w Bułgarii są obywatele różnych krajów Unii Europejskiej, a także mieszkańcy krajów spoza UE, zwłaszcza Rosji i Ukrainy.

W przeszłości największymi zagranicznymi nabywcami nieruchomości w Bułgarii byli głównie obywatele Federacji Rosyjskiej. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, są oni obecnie największymi sprzedawcami nieruchomości. Ich sprzedaż nieruchomości wynika z obawy, że nie zostaną wpuszczeni do Unii Europejskiej. Jednak wielu obywateli Rosji nadal mieszka tam przez cały rok.

Największy boom nabywców doświadczył nieruchomości mieszkalnych w Bułgarii w ubiegłym roku 2021, głównie ze strony ukraińskiej. Z oczywistych powodów obywatele Ukrainy szukali schronienia w stabilnym kraju europejskim, który ma najniższe ceny nieruchomości.

Bułgaria cieszy się niesłabnącą popularnością wśród obywateli Wielkiej Brytanii, z których wielu mieszka tu przez cały rok. Tworzą tu swoje społeczności i mają swoje ulubione kurorty.

Istnieje również duży boom kupujących wśród mieszkańców Niemiec i Izraela. W ostatnich latach wzrosło jednak również zainteresowanie ze strony obywateli innych krajów, takich jak Belgowie, Holendrzy, ale także Czesi, Polacy, Węgrzy i Słowacy.

Każdy, kto posiada apartament w Bułgarii powie, że regularne połączenia lotnicze o każdej porze roku są w pełni zarezerwowane przez osoby z Czech i Słowacji, które od lat cieszą się swoimi nieruchomościami nad morzem.

Rynek nieruchomości jest tutaj dynamiczny, a dobra oferta nieruchomości nie nagrzewa się długo. Jest duże zainteresowanie z wielu krajów.

Bułgaria jest obecnie popularnym kierunkiem dla zagranicznych inwestorów poszukujących tanich nieruchomości na wybrzeżu Morza Czarnego.

najlepsza ocena ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;