Dlaczego warto inwestować w Chorwacji?

Chorwacki rynek inwestycji mieszkaniowych nad morzem nadal się rozwija. Zakup nieruchomości wspierają przede wszystkim nabywcy zagraniczni. Największym popytem cieszą się tereny na wybrzeżu Morza Adriatyckiego z dobrze rozwiniętą infrastrukturą i bliskością lotniska. Najpopularniejszymi lokalizacjami do zakupu nieruchomości są Dubrownik, Split, Opatija, Istria, wyspa Hvar i wyspa Brač.

Wzrost cen nieruchomości zależy od lokalizacji. Ceny nieruchomości w 2021 r. rosły średnio rok do roku w następujących miastach: Zagrzeb +8,0%, Split +6,9%, Rijeka +6,4%.

Głównym powodem stagnacji rynku nieruchomości w Chorwacji jest ograniczona oferta nieruchomości, a także przyjęcie euro jako waluty już w 01/2023.

Dochody z wynajmu wahają się od 5-6% w zależności od lokalizacji, przy czym mniejsze nieruchomości mają większą rentowność.

Największy odsetek zagranicznych nabywców nadmorskich nieruchomości mieszkaniowych to według pochodzenia: 1. Austriacy, 2. Słoweńcy, 3. Słowacy, 3. Czesi, 4. Rosjanie, 5. Niemcy a 6. Polski.

źródło:

https://www.colliers.com/en-hr/research/market-overview-croatia-h2-2020

https://www.globalpropertyguide.com/Europe/Croatia/Price-History

Proces zakupu nieruchomości w Chorwacji

najlepsza ocena ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;