Słoneczny Brzeg to jeden z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych, w którym można cieszyć się wspaniałym relaksem i spektakularnymi zachodami słońca….

Słoneczny Brzeg położony jest na wybrzeżu Morza Czarnego, w pobliżu starożytnego miasta Nessebar, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Znajduje się zaledwie 30 km od międzynarodowego lotniska w Burgas i mniej niż 100 km od lotniska w Warnie. Dzięki tanim liniom lotniczym Ryanair i Wizz air oraz ich regularnym lotom dostępność jest bardzo przystępna i wygodna.

Istnieje bardzo łatwe i szybkie połączenie transportowe między lotniskiem a kurortem Słoneczny Brzeg autobusem, taksówką lub możesz skorzystać z usługi transferu z hotelu, w którym się zatrzymujesz.

Słoneczny Brzeg od lat utrzymuje swoją pozycję największego i najpopularniejszego kurortu plażowego w Bułgarii, do którego co roku latem zjeżdżają turyści z całej Europy. Kurort położony jest w malowniczej i ekologicznie czystej zatoce, która szczyci się błękitną flagą, będącą symbolem czystości morza. Szerokie piaszczyste plaże ze stopniowym wejściem do morza są idealnym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi i osób starszych, ale nie tylko one znajdą tu swoje miejsce. Tysiące młodych ludzi z całego świata co roku odwiedza popularną plażę Cacao, która słynie z nocnego życia dyskotek i barów.

Doskonała kuchnia, bogata w specjały z owoców morza i śródziemnomorskie smaki, jest bardzo przystępna cenowo. Wspaniałym jedzeniem i spektakularnymi zachodami słońca można delektować się przy kuflu schłodzonego piwa lub lokalnego wina w stylowych restauracjach lub barach.

Sezon turystyczny trwa tu od maja do października. Latem temperatura morza wynosi około 26-28°C. Szerokie i piaszczyste plaże mają do 6 km długości.

W historycznym mieście Nessebar można znaleźć możliwości odkrywania nowych miejsc, a spokojniejsze plaże i piękne kurorty zachwycą w pobliskich kurortach Sveti Vlas i Elenite.

A jeśli nogi bolą od tylu spacerów – można skorzystać z dobrych połączeń autobusowych, małego pociągu turystycznego lub taksówki wodnej i dać się ponieść wakacyjnej atmosferze.

Witamy w Słonecznym Brzegu, ciesz się i zrelaksuj! .

najlepsza ocena ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;