Degustacja win gatunkowych w rodzinnej winiarni DiVes w Pomorie, Bułgaria

Czy chciałbyś doświadczyć czegoś innego niż tylko plaża w Bułgarii? Jeśli jesteś w kurortach wokół Słonecznego Brzegu, Pomorie, Aheloy – mamy dla Ciebie wskazówkę!

Przyjdź i ciesz się niezapomnianą degustacją 5 medalowych win połączoną z wycieczką historyczną w lokalnej rodzinnej winiarni DiVes. Zdecydowanie polecamy wzięcie taksówki na taką degustację 😊

Degustacji towarzyszą przekąski i woda: – pstrąg rodopski z muskatem; – warzywa (świeże i suszone) z Tracji z różowym; – bułgarski ser z regionu Płowdiw z merlotem; – Lukanka (lokalne salami) z góry Stara Płanina z pamidą (najstarsza bułgarska odmiana wina); – tabliczki czekolady ze słodkim winem Dives.

Winiarnia oferuje dużą salę degustacyjną dla 50 osób i bezpłatny parking. Koniecznie spróbuj czerwonego wina Mrelo Barrique Special Selection 2012, które zdobyło złoty medal dla win wysokiej jakości na najbardziej prestiżowym konkursie winiarskim na świecie, Decanter World Wine 2014.

Winiarnia DiVes Estate została zbudowana na historycznym wzgórzu króla Symeona Wielkiego, wzgórze to znajduje się 10 minut jazdy od kurortu Słoneczny Brzeg, między wioskami Aheloy i Kableshkovo. Jego lokalizacja zapewnia spektakularne widoki na wybrzeże morskie. Winnice i sady lawendowe rozciągają się wzdłuż południowo-wschodnich stoków pagórkowatego krajobrazu w pobliżu winnicy. Winogrona pięknie dojrzewają dzięki umiarkowanie gorącym latom i ciągłej jesieni. Ciepłe słońce, słone morze i stała morska bryza są niezbędne dla smaku tego wina.

Miejsce to zostało nazwane na cześć króla Symeona Wielkiego (863-927), ponieważ uważa się, że prowadził i wygrał bitwę pod Aheloy z tego miejsca 20 sierpnia 917 roku. Bitwa ta jest jedną z największych w Europie w średniowieczu. Początkowo wydawało się, że wojska bizantyjskie dominują, ale w najbardziej krytycznym momencie bułgarski król Symeon zaatakował swoją kawalerią i pozostałymi oddziałami, które ukrywały się do tego czasu. Armia bizantyjska rozproszyła się i została zniszczona przez Bułgarów. Symeon Wielki odniósł decydujące zwycięstwo.

Ciesz się wspaniałymi bułgarskimi winami, o których tak mało wiemy! .

  • Adres to:
  • DiVes Estate Winery
  • Simeon’s Hill No 3, gmina, Pomorie
najlepsza ocena ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;