Ravda to małe nadmorskie miasteczko w południowej Bułgarii, zaledwie 22 km od lotniska w Burgas.

Dobre warunki klimatyczne i bliskość historycznego miasta Nesebar (nazywanego przedmieściem Nesebar) sprawiają, że Ravda jest popularnym miejscem w regionie Morza Czarnego.
Ravda jest popularnym miejscem w regionie Morza Czarnego.
W ostatnich latach Ravda stała się bardzo popularnym kurortem. Jej piaszczyste plaże mają stopniowe wejście do morza.
wejście do morza. To spokojne miejsce dla osób, które chcą uniknąć tętniących życiem centrów turystycznych.
Znajdują się tu dwie plaże. Obie są piaszczyste i mają stopniowe wejście do Morza Czarnego.
Południowa plaża jest krótsza, ale szersza, a jej dominującą cechą jest stare molo. Główna plaża jest wąska i bardzo długa.
Niektóre odcinki na obu plażach są zorganizowane i można wypożyczyć leżaki i parasole.
W ofercie jest również szereg sportów wodnych.

Jeśli tęsknisz za bardziej ruchliwym życiem większych miast, regularny i tani transport lokalny ułatwia dotarcie do Słonecznego Brzegu (6 km) lub pobliskiego historycznego miasta Nessebar (5 km). Starożytne miasto Nesebar znajduje się na liście UNECSO od 1983 roku.

W Rawdzie natomiast, poza znanymi dyskotekami, znajdziemy chyba wszystko, co bardziej i mniej niezbędne. Podczas gdy Słoneczny Brzeg to bułgarskie Las Vegas, gdzie tętni życie w dzień i w nocy, życie nocne w Ravdzie jest bardziej stonowane. Centrum składa się z długiej głównej ulicy (zwanej Makedonia), a następnie ulicy Nesebar, pełnej sklepów, restauracji, kawiarni i kilku większych barów, które zwykle zamykane są około północy.

Osoby, które chcą imprezować i tańczyć do białego rana, mogą pojechać autobusem lub taksówką do Słonecznego Brzegu. Linie autobusowe kursują co 20 minut w kierunku Słonecznego Brzegu i co 30 minut w kierunku Burgas.

Zaletą Ravdy są niskie ceny żywności i alkoholu w porównaniu z większymi miastami, a także inne okazje do zakupów.
Z pewnością pokochasz lokalne lody, za które nie płacisz za każdą gałkę, ale za rzeczywistą wagę.

Dla rodzin z dziećmi dużą atrakcją jest największy park wodny w Bułgarii o nazwie Aquapark Nessebar, położony zaledwie 3 km od centrum Ravdy.

 

najlepsza ocena ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;