• Chorwacja jest popularnym miejscem turystycznym z pięknymi plażami, zabytkami historycznymi, przyrodą i doświadczeniami kulturowymi.
  • Ponadto kraj ten ma wiele zalet i jest niewątpliwie jednym z najbardziej atrakcyjnych pod względem inwestycji w nieruchomości.

Jedną z głównych zalet inwestowania w nadmorskie nieruchomości w Chorwacji jest to, że wartość ceny nieruchomości, która jest powiązana z lokalizacją, pozostaje stabilna.
Zagrzeb +8,0%, Split +6,9%, Rijeka +6,4%

Ceny w stolicy Zagrzebiu i w lokalizacjach nadmorskich wzrosły najbardziej przed wprowadzeniem euro jako waluty w 3 kwartale 2021 r., średnio o 17%. Ceny nieruchomości nadal utrzymują swój wzrost. Popyt wciąż przewyższa podaż, a możliwości budowlane są ograniczone. Dochody z wynajmu turystycznego pozostają atrakcyjne.

Ponad 70 000 obcokrajowców posiada nieruchomości na wybrzeżu Adriatyku. Tylko 3% zagranicznych nabywców wybrało miasto Zagrzeb. Najpopularniejszymi lokalizacjami dla obcokrajowców są Dubrownik, Split, Opatija, Istria, wyspa Hvar i wyspa Brač.
Większość zagranicznych nabywców nieruchomości to: Niemcy, Austriacy, Brytyjczycy, Słoweńcy, Słowacy, Czesi, Holendrzy, Węgrzy i Rosjanie.

Głównym powodem odporności rynku nieruchomości w Chorwacji jest ograniczona podaż nieruchomości, stabilność jest również spowodowana wprowadzeniem waluty euro w 01/2023 i wejściem do strefy Schengen.
Utrzymuje się również zainteresowanie z całego świata odwiedzeniem Chorwacji i corocznym wzrostem turystyki. Ludzie z Kanady, USA, Szwajcarii i innych krajów są coraz bardziej zainteresowani Chorwacją. Niewątpliwie przyczyniła się do tego seria Game of Thrones, popularyzując różne obszary Chorwacji, z których obecnie korzystają głównie właściciele nieruchomości. Otwarto również wynajem krótkoterminowy poza sezonem.

Stabilna gospodarka, wysokie zaufanie inwestorów, coroczne inwestycje kraju w poprawę turystyki i infrastruktury już przynoszą owoce w Chorwacji. Chorwacja dąży również do zbudowania stabilnego, zrównoważonego przemysłu turystycznego w celu zachowania bogactwa naturalnego, tak aby kraj mógł być taki sam dla przyszłych pokoleń, jak doświadczamy go dzisiaj.

Rozwój cen nieruchomości w Chorwacji można śledzić kwartalnie tutaj:
https://www.globalpropertyguide.com/Europe/Croatia?ref=breadcrumb.

najlepsza ocena ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;