Przed zakupem nieruchomości w Bułgarii należy zapoznać się z poniższymi informacjami, aby zakup nieruchomości nad morzem był naprawdę dobrą inwestycją. Trzymamy się również motta, że nieruchomość powinna spełniać Twoje oczekiwania, być radością dla Ciebie i Twojej rodziny oraz wnosić wyższy standard do Twojego życia w zdrowym środowisku nad morzem. Jako właściciel nieruchomości będziesz cieszyć się tą przyjemnością wiele razy w ciągu roku, a nie tylko przez kilka dni, kiedy jesteś na wakacjach.

 1. Kto będzie korzystał z nieruchomości?

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, czy kupujesz nieruchomość dla siebie, czy dla swojej rodziny.

Na tej podstawie można ocenić, jak dużej nieruchomości potrzebujemy. Ważne jest również, aby wiedzieć, czy kupujesz nieruchomość jako inwestycję, czy na własny użytek, czy też chcesz połączyć te dwie rzeczy. Jeśli szukasz nieruchomości inwestycyjnych wyłącznie na wynajem, dobrym pomysłem jest przyjrzenie się kompleksom, które się w tym specjalizują. Wynika to z faktu, że wiele kompleksów ma umowy z operatorami i touroperatorami, ma silny dział sprzedaży i dobry marketing oraz koncentruje się na letnich dochodach z turystyki. Dlatego wskazane jest wybranie takiego kompleksu.

 1. Czy będziesz korzystać z apartamentu tylko w sezonie czy przez cały rok?
 2. .

Niektórzy ludzie decydują się na wyjazd do swojego apartamentu tylko w sezonie, ponieważ mówią, co byśmy tam robili zimą. Sezon w Bułgarii trwa od maja do października. Zależy to jednak od pogody. Tego rodzaju kompleksy, które są otwarte tylko sezonowo, nazywane są w Bułgarii kompleksami sezonowymi.

Jeśli ktoś wybiera się do swojego apartamentu na przykład na Sylwestra, czy nawet na Wielkanoc, to warto wybrać kompleks całoroczny.

 1. Jakie są kompleksy apartamentów w Bułgarii?

Bułgaria od lat koncentruje się na turystyce usługowej i stopniowo ją udoskonala. Tutejsze kompleksy są naprawdę dobrze wyposażone w doskonałe udogodnienia. Prawie każdy kompleks posiada basen, niektóre kompleksy koncentrują się na luksusie i relaksie i zapewniają wellness, SPA, kryty basen z podgrzewaną wodą, zabiegi i pełny odpoczynek i relaks. Wiele kompleksów jest zorientowanych na rodziny, więc dzieci mają tu swój raj, w tym program animacyjny, podczas gdy rodzice z kolei znajdą różne zajęcia ruchowe, siłownie i tym podobne. Niektóre kompleksy są mniejsze, nastawione na relaks i spokój. Wybór odpowiedniego kompleksu jest bardzo ważny, abyś był zadowolony i chętnie wracał.

 1. Gdzie jest dobra lokalizacja dla mnie, jeśli nie znam Bułgarii?

Zdecydowanie dobrym pomysłem jest zasięgnięcie porady od agenta nieruchomości, który wysłucha Cię i doradzi zarówno w kwestii lokalizacji, jak i kompleksu. Każdy z nas ma inne wymagania dotyczące zakupu nieruchomości nad morzem i szukamy tej odpowiedniej dla nas.

Bułgaria oferuje wiele pięknych miejsc, każdy może wybrać odpowiedni obszar. Kurort Słoneczny Brzeg jest jednym z najbardziej poszukiwanych miejsc wakacyjnych, ponieważ oferuje wszystko, od szerokich plaż po bliskość historycznego miasta Nessebar, parki wodne, bary, restauracje, dyskoteki i wiele rozrywek. Z kolei wioski Sveti Vlas i Elenite oferują otaczającą przyrodę i zieleń, które można znaleźć w górach Stara Planina. Lokalne ścieżki ekologiczne są odpowiednie dla miłośników pieszych wędrówek i przyrody. Ravda to małe miasteczko, które ma przytulne mniejsze plaże, miejscowi mieszkają tu przez cały rok, więc udogodnienia działają przez cały rok. Pomorie słynie z leczniczego błota na różne problemy skórne, takie jak egzema i łuszczyca. Znajduje się tu również bardzo ładna plaża z wieloma hotelami i licznymi udogodnieniami. Miłośnicy wina z pewnością docenią lokalne winiarnie. Znajduje się tu również muzeum soli. Wioska Aheloy jest najmniej rozwiniętym obszarem turystycznym. Można tu znaleźć kompleksy w bardzo przystępnych cenach, położone tuż przy pierwszej linii brzegowej. Obzor jest również popularny ze względu na piękne, niezatłoczone plaże. Istnieje wiele lokalizacji i na pewno znajdziesz odpowiednią dla siebie.

 1. Jaki budżet powinienem przeznaczyć na nieruchomość?

Budżet zależy od poziomu kompleksu i lokalizacji, a także od m2 i wielkości mieszkania. Widoki na morze i basen również zwiększają cenę nieruchomości. Przed ustaleniem budżetu zalecamy sprawdzenie naszej strony internetowej www.relaxproperties.sk, gdzie można znaleźć aktualne ceny nieruchomości.

Zalecamy również, aby odłożyć nieco więcej pieniędzy i kupić kompleks wysokiej jakości, o który zarząd dba i regularnie konserwuje. Możemy również doradzić dobry kompleks lub przeczytać recenzje na Booking, Tripadvisor lub Google.

Nie zalecamy kupowania kompleksów z niską ceną. Jest ku temu prosty powód – kompleksy te są najprawdopodobniej nieklimatyzowane. Współzamieszkiwanie jest określane jako ustawa 16 i bez decyzji o współzamieszkiwaniu trudno będzie sprzedać nieruchomość w przyszłości, a cena takiej nieruchomości rośnie bardzo powoli i dlatego nawet teraz te kompleksy są oferowane w niskiej cenie. Z tego powodu nie mamy ich w naszej ofercie. Naszym celem jest uczynienie z nieruchomości również inwestycji. Dlatego na naszej stronie znajdziesz tylko kompleksy, które zostały zatwierdzone.

 1. Czy cena nieruchomości podana na portalach jest ostateczna?

Cena nieruchomości, którą można znaleźć na różnych portalach, będzie prawdopodobnie zawierać tylko prowizję agenta nieruchomości. W Bułgarii istnieją inne opłaty związane z zakupem nieruchomości, takie jak podatek od przeniesienia własności, notariusz i opłaty notarialne. Opłaty te opierają się na około 6-7%, a pełna cena opłat jest ustalana wyłącznie przez notariusza. Jednorazowa opłata dla prawnika wynosi 500 EUR. Możesz przeczytać o pełnych opłatach i całym procesie zakupu na naszej stronie internetowej w sekcji Proces zakupu/Bułgaria.

 1. Czy potrzebuję bułgarskiego prawnika?

Od dłuższego czasu pracujemy w Bułgarii tylko z jednym i tym samym certyfikowanym prawnikiem dla wszystkich dokonywanych zakupów nieruchomości. Dla większej pewności i zaufania przedstawiamy każdemu z naszych klientów kartę prawnika i link, pod którym można sprawdzić, czy prawnik jest aktualnie zarejestrowany w Izbie Adwokackiej.

Ważne jest również, aby pamiętać, że finanse nieruchomości są przechowywane w bezpiecznym depozycie prawnika, dopóki nieruchomość nie zostanie przeniesiona na Twoje nazwisko. Wszystko odbywa się za pomocą przelewów bankowych, nie zajmujemy się zakupem finansowania nieruchomości w gotówce, co jest priorytetem w celu ochrony Twoich pieniędzy, a także ochrony nazwy naszej firmy.

Adwokat przygotowuje umowy, weryfikuje długość i ważność prawną dokumentów tytułowych, reprezentuje Cię we wszystkich biurach, podpisuje umowę serwisową z kompleksem. Wraz z adwokatem zajmujemy się również transferami wody i energii elektrycznej w Twoim imieniu, zajmujemy się numerem bulstat (numer podatkowy w Bułgarii) i innymi. Zadań jest naprawdę dużo, ale zdecydowanie lepiej jest zlecić przygotowanie tych wszystkich rzeczy profesjonalnie osobie z lokalnego środowiska. Kolejną zaletą posiadania prawnika jest to, że nie trzeba ponownie podróżować do Bułgarii w celu transkrypcji. Zajmujemy się wszystkim razem z Tobą w zaciszu Twojego domu i zawsze informujemy Cię o każdym kroku z wyprzedzeniem.

 1. Co zrobić, jeśli nie mam wystarczająco dużo pieniędzy na nieruchomość?

Bardzo często spotykamy się z tym pytaniem, szczególnie teraz w okresie, gdy nie jest łatwo uzyskać kredyt hipoteczny.

Zalecamy, aby przed zakupem nieruchomości udać się do banku, w którym posiadamy konto i gdzie regularnie wpływają środki. Bank będzie w stanie najlepiej doradzić w kwestii możliwości zaciągnięcia kredytu lub szybkiej pożyczki, a Ty będziesz miał wszystko ustalone w umowie. Bank zna Cię najlepiej jako klienta i w razie problemów możesz poprosić o odroczenie spłaty. Jest to zdecydowanie najlepsza opcja dla Twojej ochrony.

Wynika to z faktu, że nie każdy może pożyczyć pieniądze na zakup nieruchomości. Od 2010 roku wszystkie firmy pożyczkowe muszą być zarejestrowane w Narodowym Banku Słowacji. Nowe firmy muszą być rejestrowane od czasu do czasu, zanim udzielą pożyczki. Wymaga tego od nich nowa ustawa o kredycie konsumenckim. Każda umowa z firmą, która nie jest zarejestrowana, jest zatem nieważna. Sprawdź, czy firma jest zarejestrowana w Rejestrze Wierzycieli, który można znaleźć pod adresem http://regver.nbs.sk/.

 1. Jakich opłat powinienem się spodziewać będąc właścicielem mieszkania

Opłaty za zużycie wody i energii elektrycznej. Każdy apartament posiada własne liczniki wody i energii elektrycznej. Opłaty za wodę i prąd są niższe niż u nas. Bułgaria ma jedne z najniższych cen energii.

Możemy oszacować ceny mediów dla konkretnej nieruchomości.

Ponadto należy wziąć pod uwagę koszt połączenia internetowego. Można je opłacać przez określony czas, korzystając z różnych pakietów zniżkowych.

Ponadto każdy kompleks ma ustaloną opłatę za utrzymanie (podobnie jak nasz fundusz remontowy), która jest oparta na metrach kwadratowych. Opłata za utrzymanie obejmuje zarządzanie i utrzymanie kompleksu, jego wspólnych obszarów, z których również korzystasz jako właściciel. Obejmuje to na przykład ochronę, recepcję, utrzymanie basenu, utrzymanie zieleni zewnętrznej, sprzątanie części wspólnych.

Raz w roku płacony jest również podatek od nieruchomości. Chętnie udzielimy więcej informacji osobiście.

 1. Jak wybrać odpowiedni kompleks we właściwej lokalizacji?

Również w Bułgarii: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja. Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. Osobiście odwiedzamy kompleksy i dokonujemy inspekcji, pozostajemy również w kontakcie z naszymi klientami i regularnie aktualizujemy informacje na temat funkcjonowania kompleksu. Dlatego z przyjemnością doradzimy Ci, który kompleks będzie dla Ciebie właściwym wyborem. Sami posiadamy kilka apartamentów, więc zawsze mówimy rzeczy takimi, jakimi są, abyś otrzymał istotne i prawdziwe informacje.

 1. Czy warto posiadać nieruchomość w Bułgarii?

Nieruchomości w Bułgarii to świetny sposób na ochronę swoich finansów przed inflacją. Ceny nieruchomości mieszkalnych wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego rosną z roku na rok, istnieje również perspektywa dalszego wzrostu ze względu na przyjęcie euro jako waluty w 01/2025. Jednocześnie inwestujesz i wykorzystujesz nieruchomość do własnych celów. Z pewnością zgodziliby się z Tobą nasi klienci, których z roku na rok przybywa i którzy mają już pozytywne doświadczenia z własnością.

 1. Wybór odpowiedniego partnera do zakupu nieruchomości w Bułgarii

Zalecamy wybranie sprawdzonej agencji nieruchomości do zakupu nieruchomości w Bułgarii. Bardzo wskazane jest zapoznanie się z rekomendacjami i referencjami na temat danej agencji nieruchomości.

Zadowolenie naszych klientów jest dla nas najważniejsze. Nie ma dla nas nic przyjemniejszego niż sytuacja, w której klient dzwoni i jest szczęśliwy i zadowolony. Wisienką na torcie są dla nas referencje naszych klientów, które można sprawdzić w Google: https://goo.gl/maps/SZT9LwJWy3gzyUgd8?coh=178571&entry=tt.

Wierzymy, że Ty również będziesz zadowolony z naszej pracy. Obiecujemy, że damy z siebie wszystko!

Jeśli masz inne pytania, skontaktuj się z nami

najlepsza ocena ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;