.

.

.

Czy inwestowanie w Bułgarii jest opłacalne?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, oto 10 powodów, które ilustrują, dlaczego inwestowanie w Bułgarii może być najlepszą decyzją inwestycyjną, jaką kiedykolwiek podjąłeś:

1. Członkostwo w Unii Europejskiej

Bułgaria jest członkiem Unii Europejskiej od 1 stycznia 2007 roku.

2. Obecnie stabilny LEV, perspektywy dla nowej waluty Euro.

Bułgaria znajduje się obecnie w tak zwanej „poczekalni na euro”, perspektywa przyjęcia europejskiej waluty jest ustalona na 1 stycznia 2025 r.. Z tego powodu oczekuje się, że nieruchomości na wybrzeżu Morza Czarnego będą miały duży potencjał wzrostu. Fakt ten zaobserwowano również w ostatnich latach.

Bułgaria odnotowała najwyższy roczny wzrost cen nieruchomości wśród krajów UE w Europie Południowo-Wschodniej (SEE) w trzecim kwartale 2022 r. na poziomie 15,6%, a tuż za nią uplasowała się Słowenia z wynikiem 15,4%.

Źródło: Eurostat, 12.1.2023 r.

3. Członkostwo w kluczowych organizacjach NATO i UE

Bułgaria jest uważana za kraj stabilny politycznie i gospodarczo. Jest częścią kluczowych organizacji UE, NATO i WTO (Światowej Organizacji Handlu). Bułgaria pracuje również nad przystąpieniem do strefy Schengen, a jej celem jest stanie się częścią największej strefy bez granic na świecie.

4. Niedrogie nieruchomości

Bułgaria oferuje wysokiej jakości nieruchomości w jednych z najniższych cen w Europie; na przykład Sofia, stolica kraju, oferuje niższe porównywalne czynsze komercyjne niż podobne miasta europejskie, takie jak Budapeszt, Praga, Warszawa i Ateny. Interesujące jest inwestowanie w nieruchomości na wybrzeżu Morza Czarnego, gdzie można kupić atrakcyjne apartamenty w dużych kompleksach mieszkalnych już od 37 000 euro. Od czasu wprowadzenia europejskiej waluty oczekuje się, że ceny nieruchomości utrzymają swoją wartość z perspektywą ich wzrostu.

5. Niższe koszty energii

Jeśli zdecydujesz się przejść na emeryturę lub pracować w Bułgarii, znacznie zaoszczędzisz na rachunkach za energię, ponieważ koszty energii elektrycznej są o około dwie trzecie niższe niż średnia europejska.

.

  1. Strategiczne położenie geograficzne

Bułgaria ma strategiczne położenie na wschodzie i połączenia z innymi krajami należącymi do UE. Rosnące rynki nieruchomości w sąsiedniej Turcji i Grecji, bliskość Rosji i Bliskiego Wschodu są również dobrymi sygnałami i zaletami dla tego wschodzącego kraju. Pod względem geograficznym Bułgaria ma ogromną naturalną przewagę, zarówno pod względem gospodarczym, jak i geopolitycznym. Utrzymuje bezpośredni dostęp do jednych z najszybszych i największych rynków w Europie (w tym oczywiście do jednolitego rynku), a jej położenie geograficzne pozwala jej obsługiwać Europę, Rosję, Afrykę Północną i Bliski Wschód – kluczowe rynki wschodzące, szczególnie w nadchodzących latach.

  1. Zaawansowana infrastruktura transportowa

Bułgaria posiada 4 główne lotniska łączące ją z wieloma miejscami na całym świecie. Znajdują się one w głównych miastach – Sofii, Płowdiwie, Warnie i Burgas. Jak również dwa główne porty – w Warnie i Burgas.

Bułgaria stale się rozwija dzięki rozbudowanej i nowoczesnej infrastrukturze transportowej.

8. Klimat i możliwości naturalnewybiera ten kraj jako świetną tanią opcję na okres emerytalny..

Wszystkie miejsca i pory roku są świetne, ponieważ kraj ma piękne góry, w których ludzie uwielbiają jeździć na nartach zimą lub latem, ponieważ istnieje wiele nadmorskich wiosek, które są idealne do spędzenia letniego dnia na plaży. Zima jest znacznie łagodniejsza nad morzem.

  1. W ostatnim czasie przyciąga wiele zagranicznych inwestycji
  2. .

Po przeczytaniu tej listy, możesz nie być zaskoczony, że Bułgaria przyciągnęła wiele inwestycji zagranicznych w ostatnich latach. Samo w sobie jest to świetnym powodem, ponieważ daje pewność, że wielu innych inwestorów widzi w Bułgarii duży potencjał. Według Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD), napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) w Bułgarii utrzymuje się na stałym poziomie ponad 1 mld euro. Jest to niemały wyczyn, biorąc pod uwagę wielkość gospodarki.

  1. Szybkie i łatwe zaangażowanie w lokalną społeczność

Ludzie w Bułgarii są jednymi z najbardziej gościnnych ludzi, więc integracja z lokalną społecznością jest niezwykle łatwa. Nie można również przegapić jedzenia, Bułgaria ma ogromną różnorodność lokalnych wspaniałych potraw, które nie zmieniły się tak bardzo na przestrzeni lat i są integralną częścią bułgarskiej kuchni. Oprócz lokalnej kuchni, wszędzie znajdziesz wiele innych opcji jedzenia kuchni świata i smaków.

Nie jest trudno się tu dogadać, ponieważ młode pokolenie dobrze mówi po angielsku, a także w innych językach, takich jak niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański, włoski. Języki te są często nauczane w szkołach, gdzie młodzi ludzie są nimi bardzo zainteresowani i stale doskonalą swoje umiejętności w trosce o swoją przyszłość.

 

 

Wyciągnięte informacje

Źródło:

https://www.startingbusiness.com/blog/investing-bulgaria

najlepsza ocena ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;